Strona główna | Aktualności | Zaczęło się tak…
Zaczęło się tak…

Zaczęło się tak…

 

Przed zakończeniem roku szkolnego 2021/2022 w czerwcu, a dokładnie 16, 17 oraz 18 w Płocku odbyły się testy sprawnościowe (motoryczne i techniczno-taktyczne). Był to egzamin, w którym można było wykazać się swoimi umiejętnościami, które się zdobyło wcześniej. Każda walczyła o to, aby kontynuować swoją karierę sportową w SMS Kalisz, SMS Płock lub SMS Lublin. Było nas 52 dziewczyny.

W Pierwszym dniu było zapoznanie z trenerami i omówienie treningów. Następnego dnia zaczęłyśmy już testy i siebie nawzajem poznawałyśmy. W ostatnim dniu był Beep-test. Po trzech dniach egzaminów wróciłyśmy do domów.

15.07.2022 ukazała się lista kandydatek przyjętych do Szkół Mistrzostwa Sportowego. My, które zostałyśmy wybrane do Kalisza zapoznawałyśmy się poprzez media społecznościowe. Do szkoły w Kaliszu dostały się: Natalia Ciszek, Nikola Szulda, Zosia Woszek, Ola Woszczek, Kalina Zgubińska, Amelia Wojciechowska, Marta Noculak, Marcelina Nowak, Inga Trochimczyk, Zosia Jedut, Błaszczyk Wiktoria oraz Emilka Starościak. Naszą trenerką, a wraz z tym wychowawcą została Pani Edyta Suchy.

Jedna z dziewczyn, która chodzi razem z nami do szkoły to Marysia Frączek. Nie była ona na testach sprawnościowych, lecz została wyróżniona przez Panią Edytę na zgrupowaniu OSPR i zaproszona do Kalisza. Nie miałyśmy drugiej bramkarki, więc znalazła się poprzez inne dziewczyny Ewelina Dźwil 🙂

Każda z nas nie mogła się doczekać, aż w końcu zobaczymy się na obozie przygotowawczym. Obóz odbył się w dniach 22-27 sierpnia 2022 roku w Kaliszu. Pierwszy dzień był bardziej oparty na informacjach dotyczących całego obozu. Na treningach miałyśmy możliwość ćwiczyć ze sobą i poznawać nasze metody gry. Były także poranne rozruchy. Trenerka obserwowała jak sobie radzimy i uczyła ze sobą współpracować. Na siłowni wykonywałyśmy plany treningowe z pomocą Pani motoryk Marioli Buckiej. Oprócz treningów na hali i siłowni były treningi biegowe. Na obozie nie obeszło się bez pójścia na basen i ogniska. Na obozie ciężko pracowałyśmy, lecz regeneracja musi być. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy, śmiechu i tańców.

Po obozie miałyśmy parę dni w domku, aby spakować się i spędzić czas z rodziną. Większość dziewczyn przyjechało 31.07, a pozostałe 01.08. Rozpoczęcie roku miałyśmy w sali konferencyjnej Klubu MKS.

Na początku września było nam się ciężko zaaklimatyzować i odnaleźć. Nowe miejsce, nowe osoby, w dodatku bez rodziny, która jest w innej części Polski, ale przyjechałyśmy tu, aby rozwijać swoją pasję.

15.09 Jechałyśmy na badania do Guardian Clinic w Koninie.

22 września miałyśmy zaszczyt gościć u nas na treningach koordynatora krajowego pionu żeńskiego Pawła Kapuścińskiego.

Do dnia 6.10.2022 ciężko trenowałyśmy, uczyłyśmy się, poznawałyśmy się nawzajem. W tym dniu ponownie odbyła się wizyta trenera Pawła Kapuścińskiego wraz z głównym trenerem motoryki pionu żeńskiego Pawłem Wolińskim.

09.10.2022 odbył się nasz pierwszy mecz ligowy w kategorii juniorka z drużyną z Łodzi. Podczas spotkania mogłyśmy po raz pierwszy zobaczyć nasze zachowania w warunkach meczowych. Przegrywając 41:25 wracamy do Kalisza, by zbierać wiedze na kolejne mecze.

Niecały tydzień później, 15.10.2022 podjęłyśmy się gry z  zespołem  Bukowsko-Dopiewski KPR w hali Arena Kalisz. Był to mecz w kategorii juniorka. Przegrywamy 25:30 i zbieramy nowe doświadczenia.

20.10.2022 zagrałyśmy kolejny mecz ligowy tym razem w kategorii juniorka młodsza z zespołem z Leszna. Mecz potoczył się na naszą korzyść. Wygrywamy wynikiem 35:27

Kolejnym ważnym dla nas wydarzeniem było spotkanie z Panią z Agencji Antydopingowej. Odbyło się ono 21.10.2022. Uświadomiło nam co może zagrozić naszej karierze sportowej i na co powinnyśmy zwracać uwagę przy np. zażywaniu leków i spożywaniu posiłków.

29.10.2022 odbył się mecz z KPR Gladiator Oborniki, w którym oddałyśmy wyższość rywalkom. Mecz zakończył się wynikiem 36:40. W przerwie meczowej trenerka przypomniała nam nasze rozwiązania taktyczne, do których zastosowałyśmy się.

Kolejny mecz rozgrywamy 03 listopada z zespołem KS Pyrki Poznań w kategorii juniorki. Spotkanie przegrywamy 36:24. Zbieramy nowe doświadczenie i przygotowujemy się na rewanż.

12.11.2022 dołączyła do nas nowa zawodniczka Natalia Nagelholz występująca na pozycji obrotowej. Bardzo szybko zaaklimatyzowała się w drużynie i wdrożyła się w treningi 🙂

Trzy dni później nasza jedna z bramkarek doznała kontuzji kostki na treningu bramkarskim. Na skutek tego nieszczęsnego wypadku Ewelina nie mogła wystąpić w kolejnych meczach.  Nasza zawodniczka została wykluczona na kilka tygodni z trenowania. w związku z tym, że w składzie nie mamy drugiej bramkarki, zastąpiła ją Natalia Ciszek, rozgrywająca z pola.

17.11.2022 odbył się rewanżowy mecz z KS Pyrki Poznań, który zakończył się na korzyść przeciwniczek. Po powrocie do Kalisza mocno trenujemy i przygotowujemy się na kolejne spotkania.

23.11.2022 zmierzyłyśmy się z drużyną SPR Kępno w kategorii juniorka młodsza. Mecz zakończył się wynikiem 29:31. Do ostatnich sekund meczu szłyśmy równo. Jesteśmy bardzo zadowolone z tego meczu mimo porażki. Bardzo dobrze zagrałyśmy w obronie lecz skuteczność zostawia wiele do życzenia.

2 dni po meczu z Kępnem pojechałyśmy na Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Unii Lubelskiej 2022 do Lublina. Mecze rozegrałyśmy z drużynami SMS ZPRP Płock, SMS ZPRP Lublin, SPR Pogoń 1945 Zabrze oraz MKS Lublin. Z Płockiem przegrałyśmy 29:22. Mimo porażki byłyśmy zadowolone ze swojej gry. Następny mecz tego dnia rozegrałyśmy z SMS Lublinem, który również przegrałyśmy 45:23. Kolejnego dnia pierwszy mecz zagrałyśmy z drużyną z Zabrza. Wygrałyśmy 28:22. Ostatni nasz mecz tego turnieju wygrałyśmy 35:21 z drużyną MKS Lublin.

Po turnieju 30.11 rozegrałyśmy mecz z Bukowsko Dopiewski KPR w kategorii juniorki młodszej w hali Kalisz Arena. Mecz ten obserwował Sławomir Szmal, który po zakończeniu dodał nam wsparcia oraz dał kilka cennych wskazówek bramkarkom 🙂 obiecał również kolejne wizyty. Mecz przegrałyśmy 23:34.

05.12 Przyjechał do nas trener Paweł Woliński, aby przedstawić nam nowy plan treningowy na siłownię. Zauważył bardzo dużą poprawę naszej techniki wykonywania ćwiczeń.

Z okazji Mikołajek po treningu biegowym zagrałyśmy w siatkówkę.

6.12 w szkole odbył się kiermasz świąteczny z którego dochód został przekazany na cele leczenia dziewczynki uczęszczającej do klasy 7. Pomyślałyśmy, że miłym gestem będzie podarowanie jej koszulki reprezentacji Polski z naszymi podpisami. Tego samego dnia nasze 2 zawodniczki pojechały do kaliskiego szpitala z kilkoma nauczycielami oraz kolegami z innych klas, aby wręczyć upominki z okazji Mikołajek dzieciom.

09.12 odbył się rewanżowy mecz z Bukowsko Dopiewski KPR w kategorii juniorek. Mecz odbył się w Buku. Przegrywamy go 38:28. Gdyby nie nasze nieskuteczne rzuty wynik mógł wyglądać zupełnie inaczej.